Po – Pá 8:00 – 16:30
777 043 960, 774 743 730

Hotline: 774 422 579 - pouze SMS
Potřebujete
poradit?
Nechte nám tu své číslo,
zavoláme vám zpět

Instalace

Postup instalace služby SPEEDNET.cz


Po prvním kontaktu mezi zákazníkem a SPEEDNET.cz nebo po zadání objednávky služeb, Vás kontaktujte oddělení péče o zákazníky a domluví s Vámi termín návštěvy technika (u wifi připojení se jedná o zjištění dostupnosti služby tzv. proměření signálu, u optiky pak již o samotný termín instalace). Ve variantě wifi pak pokračujete dalším krokem.

Technik přijede v domluveném termínu - má na Vás kontaktní údaje od oddělení péče o zákazníky a na místě s Vámi řeší možnosti umístění antény a svedení kabelu k počítači, kde je připojení zakončeno. Pokud má zákazník zájem i o wifi router, doporučí technik nejlepší místo k jeho zapojení, pro dosažení maximálního wifi pokrytí signálem. Poté vyhodnotí, zda Vás jsme schopni připojit do naší sítě a odd. péče o zákazníky s Vámi domluví termín instalace.

V tomto termínu technik přijede a přiveze potřebný materiál k instalaci a zprovoznění služby. Na dohodnuté místo namontuje přijímací zařízení. Protáhne kabel k Vašemu počítači. Kabel od přijímacího zařízení zapojí do počítače a nastaví potřebné parametry. Dále pak dle Vaší objednávky (v případě například wifi routeru), zapojí nastavený wifi router. Heslo budete mít uvedeno na samolepce ve spodní části.

Technik přijíždí na místo instalace se smlouvou, kterou je nutné v den instalace podepsat, jedna smlouva Vám poté zůstává.

Ve smlouvě najdete:

  • parametry připojení
  • číslo účtu, kam hradíte měsíční poplatek (doporučujeme trvalý příkaz) 
  • kontakty na nás a technickou podporu
  • měsíční částku za službu
  • variabilní symbol, pod kterým je nutné hradit pro správné spárování Vaší platby 
  • přihlášení k Vašemu zákaznickému účtu

Instalace se platí na místě technikovi.
Pokud jste si též objednali například wifi router i ten se platí na místě v hotovosti. 

Za veškerou převzatou hotovost samozřejmě dostanete pokladní doklad.